fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
fuga mobilya
Wykład i warsztaty gwary warszawskiej

Nowości

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach.

Najnowsze komentarze

Szukaj na stronie

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
AddThis Social Bookmark Button

12.01.2013 na Bródnie, w ratuszu gminy Targówek przy ul. Kondratowicza 20 Stowarzyszenie Gwara Warszawska oraz Sztab WOŚP Warszawa-Targówek w ramach "Akademii Targówka" organizują wykład oraz warsztaty gwary warszawskiej. Wykład oraz warsztaty wpisują się w 21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od 10:00 do 11:50 odbędzie się wykład pt. "Gwara warszawska czyli o co się detalycznie rozchodzi?". Wstęp na wykład wolny. Sala pomieści 300 osób więc kto pierwszy ten lepszy ;) Między 12:00 a 13:50 odbędą się warsztaty. Tu mamy tylko 40 miejsc. 20 rozdziela Sztab WOŚP Warszawa-Targówek, 20 my. 10 miejsc zostanie przydzielonych dla uczestników wykładu a 10 rozdzielimy dla fanów gwary warszawskiej.

By uzyskać wejściówkę na warsztaty należy zarejestrować się na naszej stronie oraz w komentarzu do tego tekstu napisać dlaczego chce się być na warsztatach. Wybierzemy 10 najlepszych uzasadnień :)

Komentarze   

 
0 # RafalR 2013-08-12 09:29
Witam serdecznie,

czy planujecie Państwo jeszcze takie warsztaty?

Pozdrawiam,
Rafał

PS. Targówek jest dzielnicą, nie gminą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 # Administrator 2013-01-11 19:23
SĄ WYNIKI:
Wybór był trudny ... Wasze wpisy na naszej stronie bardzo ciekawe i sympatyczne ale mamy do przydziału tylko 10 miejsc więc ktoś musiał odpaść. Oto lista przyjętych na warsztaty:
# Czesiek,
# Pietras,
# Asia Sob,
# groszek,
# Mania Rawicz,
# Herakles,
# WarszawiakDzK,
# łodyż,
# marta,
# mszumowska

Resztę oczywiście zapraszamy na wykład ... Będzie do przydziału jeszcze 10 miejsc :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 # Paweł 2013-01-11 13:32
Mam romański do śanownej Ferajny, ja i muj śanowny ojczulo, jak by była sposobność przykaraulić ze dwie wejściówki na te warśtaty to było by fest.
Z powaźaniem Kozłoszczak z Południa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 # Administrator 2013-01-11 07:01
Już jutro nasz wykład o gwarze warszawskiej i warsztaty! Wszystkich zainteresowanyc h wejściówkami na warsztaty informujemy, że na komentarze czekamy dziś do godz. 18:00. Wszystkie wpisane po tej godzinie nie będą brane pod uwagę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 # tadek 2013-01-10 15:59
Witam!
Chcialbym moc uczestniczyc w tych warsztatach z 2 powodow. Po pierwsze moja rodzina od killu pokoloen mieszka w Warszawie, a ja sam urodzilem sie w Szwecji. Drugi powod jest taki: moj dziaeek mowil gwara, lecz odszedl... I nie ka mnie teraz kto tej gwary nauczyc.
Pozdrawiam, mlody Warszawiak!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 # Czesiek 2013-01-09 18:32
Do Gwary Warszawskiej
w Internecie

W nieśmiałości swojej, chciałem bardzo poprosić o zapisanie mnie na ten wykład i warsztat.


Już nawet odpuszczę wyjazd do rodziców, choć dzwonili, że coś tam smacznego mi przygotowali na następny tydzień. Ale to jest dla mnie bardzo ważne, bo jak się nauczę tej gwary i tej świszcząca-szel eszczącej mowy warszawskiej, to może będą mnie w pracy bardziej szanować a nie ciągle stawiać mi na biurku niedomyte słoiki.

Z góry dziękuję z pozytywne rozpatrzenie mojego podania.

Z poważaniem

Czesiek Wiesiek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 # Beacia 2013-01-09 11:02
Serwus! Ja proszę o zapis na warsztacik gdyż familia zawsze nawijała gwarą, a że już wiekszości tej familii nie ma to nie ma od kogo poszerzać swej wiedzy a i klawe osoby prowadzą zawsze te warsztaciki u których facjata zawsze roześmiana :-))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 # Pietras 2013-01-08 21:58
A niech mnie w te i na zad i z powrotem, się tu rejwach jak na Karcielaku zrobił! Aż mnie wstyd za ten mój pierwsi wpys, któtky jak wąsik pewnego niesympatyćnego nemca. Ale nic, trzeba ruszyć makówkie i coś z sensem i faszonem wystukać. Ale co ja mogie wystukać? Siedzę jak ten frajer już, niech to na cebulę okiem rzuce, panie, czydziesta minuta mnie mija jak stukam. A co nastukam to kasuję bo wszystkie klawie patenty już wykorzystane. A to na o, że niby dróga połowa z domu każe się ulatniać, a to, że wychodne ma się wieczorkiem więc chce się zadać szyku, a to, że potomstwo swe w przyszłości chce się fest wyszkolyć. Więc samy szanowni Admyni widzą, że u mnie to by się take warsztaty przydali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 # Godzisz 2013-01-08 12:22
Ja bardzo proszę o piersióweczkę na te klawe warsztaciki. Myślałem, że Warzawska nawijka, już pogrzebana, a tu tak niespodzianka. Klawo by było swoją sprawność w tym kierunku podszkolić a i w przyszłości córę nauczyć, aby po warszawsku nawijała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 # Asia Sob. 2013-01-08 11:21
Ja bym bardzo bardzo prosiła o wejściówkę co by język który mało znam poćwiczyć :) siostry mnie utłuką jak się nie podszkolę!!! na wykładach będę obowiązkowo !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 # marta sob 2013-01-08 11:02
no...to jak szczescie dopisze, to i ja bereta z rana naciągne, i w te pędy polece - siostry pilnowac..;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 # marta sob 2013-01-08 10:59
balony mam, co zaprzeczyć nie da sie, przepcham sie bo i sajgon fajny być tam moze, sempiterne posadze, i madrości zażywać bym dnia tego zechciała, jeśli Państwo szanowni zwady nie szukaja - to niechaj mnie zapraszaja - wsi moze nie narobie - nikomu - ani sobie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+16 # Magda 2013-01-08 10:30
Facjata mi się roześmiała jak o tem przeczytałam. Siostra co kończy tego dnia trzydziestkie zaprosiła z wieczora do chawiry na alpage (może jaka lorneta i meduza się znajdzie), pomyślałam że arbuz mam z wieczora zajęty, ale z rana buty bym wyglancowała i na warsztat popędziła. Jak mnie zaprosicie na takie warsztaty to ja po nich cymes będę nawijać. Babkie miałam z Grochowa, co zawsze na okolyczność wizyty to i owo swojskiego rzekła. Tradycyje należało by podtrzymać i kolejnym pokoleniom przeflancować, coby dziatwa posiadała świadomość skąd pochodzi i o co się w temacie rozchodzi :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+3 # Asia Sob. 2013-01-08 11:23
lorneta już czeka :) po meduzę skoczę do sklepu ;) jakiś śledzik w lodówce też się znajdzie jest ;) niech Cię arbuz nie boli ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+4 # Magda 2013-01-08 11:26
rany koguta, morowa z cie babka, weźmiem bambaj albo zlotówe i pojedziem na Targówek :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 # marta sob 2013-01-11 12:56
ciekawe czy nam sie trójca rozleci, czy litośc mają nad rodzinami, i zbiorowo dadza rodzinną wejsciówke :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 # Magda 2013-01-11 14:05
Marta jak bodydydy, milcz jak do mnie mówisz :))) bo będzie draka. zajrzyj lepiej w piter czy masz moniaki na Orkiestre.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 # Administrator 2013-01-11 13:42
Złociutka bez takich numerków mnie tu prosze. Takie gadkie mogie potraktować jako próbe wpłynięcia na na nasze decyzje i w ten deseń eksmitować całe familie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 # marta sob 2013-01-11 16:30
o zesz, nie pomyslalam, tak se napisalam, , ja to sie tu i tak nie moge polapac, co gdzie wysylam, za tępa jestem, tak czy owak - jadziem w kolejke o swicie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 # Asia Sob. 2013-01-11 20:04
ooo Martuś biedactwo, będziesz stać pod drzwiami 2 godziny i czekać aż Cię odwiozę do domu :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 # marta 2013-01-11 20:20
taa....na piwo pojde :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+15 # Mania Rawicz 2013-01-07 22:25
Niech mnie wesz rozszarpie, niech ja w krupnik wpadnę jak warsiaskiej nawijki nie posłucham! Toż makówkię nie od paradejki na karku noszę i, jak babcie drypcie, każdy jeden przyzna, żem dupuchna dychtownie pasująca, co ma dryg i kwita! To jak, panie gospodarz, będzie możlywość?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 # Godzisz 2013-01-07 18:39
Myślałem, że gwary już nie ma, jednak okazuje się, że jej resztki cały czas są obecne w moim języku. Klawo by było pogłębić wiedzę o tradycji swojego miasta, i móc ją przekazać mojej córce, co by też mogła po warszawsku mówić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 # Michał Dzwonkowski 2013-01-07 16:44
Prosiłbym o zapis gdyż ponieważ, nawijkie lepszą mógłbym uskuteczniać, oraz warsiaskie walory poznać lepiej, co by nie patrzeć Stolyca - mniejsce urodzenia większości mojej familiji. A i wiedzą nabytą szerzej mógłbym się dzielić, że nie masz cwaniaka nad warsiawiaka! A ja młody-chłonny w wiedzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 # Piotrek Kowalski 2013-01-07 15:28
Ja bardzo proszę o zapis na warsztaty bo choć jestem Warszawiakiem urodzonym i wychowany w ukochanym mieście to niestety nie mam już od kogo tak nauczyć się a nawet usłyszeć mowy warszawskiej jak mówił mój dziadek czy znajomi na starym Mokotowie . Chciałbym bardzo nauczyć się gwary Warszawskiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+5 # łodyga 2013-01-07 14:28
bo mnie absztyfikant z domu kazał się ulotnić w tych godzinach. Chciałam mu powiedzieć, żeby się bujał ale mogę wyjść z fasonem z sytuacji :) wystarczy, że mnie na warsztacik zapiszecie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+1 # Pietras 2013-01-07 14:12
Chce się być na warsztatach bo jest się ciekawskiem stworzeniem. Ponad to w ramach tzw. researchu do projektu dotyczącego przedwojennej Warszawy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+2 # mszumowska 2013-01-07 11:15
Ja bardzo proszę o zapis na warsztaty z powodu posiadam wyrażne braki w ty dziedzinie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
 
Share on Myspace

Słownik gwary warszawskiej