II Warsztaty gwary warszawskiej

Uwaga ferajna !!! 10.03.2012 (sobota) Organizujemy II Warsztaty gwary warszawskiej. Gdzie ? ” WARSZTAT Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy” pl. Konstytucji 4. w godzinach 9:30 – 13:30. Lokalizacja

UWAGA !!! W losowaniu wejściówek na warsztaty wezmą udział tylko ci, którzy zarejestrują się do 2 marca. Wielkie losowanie planujemy na 3 marca 🙂

Celem warsztatów będzie zaznajomienie uczestników z tematyka gwary warszawskiej. Zaprezentowanie jej cech charakterystycznych. Przedstawianie rozwoju gwary warszawskiej przez pryzmat zmian społecznych i historycznych zachodzących na przestrzeni wieków w Warszawie. Pokazanie uczestnikom, że gwara warszawska jest źródłem wiedzy o dawnych warszawiakach.

Prezentacja fragmentów filmów zawierających dialogi prowadzone gwarą warszawską oraz warszawskich piosenek. Mająca na celu osłuchanie uczestników z językiem, wymowa i akcentowaniem.

Dodatkowo w programie ćwiczenia praktyczne z tekstami Wiecha, przygotowywanie dialogów w grupach. Urozmaiceniem warsztatów będą zabawy i konkursy.

Zapraszamy serdecznie 🙂

Więcej informacji na facebook.com/GwaraWarszawska

{loadposition warsztaty_rejestracja}

Rejestracja nie gwarantuje miejsca na warsztatach. W przypadku większej ilości chętnych, niż liczba miejsc (30), zostanie przeprowadzone losowanie.