V Turniej Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha

Szanowna Publiko i Artyści Śmichu-Chichu w całej Polsce!

No, lekko nie jest.

Chciałoby się z radosnym uśmiechem ogłosić kolejne nabory humorystycznych prezentacji do naszego turniejowego śmichu-chichu, którego tegorocznym organizatorem jest Stowarzyszenie Gwara Warszawska, a tu przyszła na naród dziejowa chwila sąsiedzkiej życzliwości czyli tzw. sztamy w pandemicznej potrzebie.

Wielki szacunek dla tych, którzy z ową cholerą zarazą walczą i po szpitalach życie innym ratują i to im właśnie dedykujemy tę edycję Turnieju, ale szacunek i dla tych, co  wolontariat humoru do życia powołali, i którzy, jak raz, do nagrody niejakiego Alfredzia Nobliszczaka  pretendują. Toż to oni  pierwszą na świecie szczepionkę przeciw owej cholerze zarazie w kilka dni wynaleźli. Szczepionkę „Humorem w pandemię!” – jako powszechne antidotum na przymusowe wczasy, brak towarzyskiej gadki z sąsiadamy i na niespokojne sny o pracy chleb codzienny zapewniającej, no i jeszcze na to, co w życiu człowieka niewąskie ważność ma  – na bezpośredni brak obcowania z tzw. wysoką kulturą – i tu już żartów nie ma… ale są  rozmaite, zwykłe ludzkie śmichy-chichy. To one na różnych ekranikach narodek szczepionką śmiechu ratują i tym potężnym antidotum, niby lewym sierpowym, pryszcza koroniastego co i raz na dechy w ringu życia kładą.

Szanując ową niezłomną siłę narodu Biuro V Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha 2020 trzyma się za deskie ratunkowe tegorocznej edycji i będzie oceniać nadesłane prezentacje jako wydarzenia internetowe, dając edycji wiodącą nazwę „humoremwpandemie.pl

Dla znawców tematu i tych ciekawskich, spoza Stolycy rzecz jasna, przypomnienie się należy, że powyższy tytuł wywodzi się  od starożytnego, stolicznego szyldu „Nie masz cwaniaka nad Warsiawiaka!”, a owa wizytówka niejednej zarazie dziejowej w kość dała i na swoje wyszła!

Czekamy na Wsze internetowe prezentacje: piosenki, monologi, skecze, filmiki internetowe. Poznajcie regulamin na stornie Stowarzyszenia Gwara Warszawska i ślijcie prezentacje na adres Biura Turnieju: twsolaurwiecha@gmail.com Bezpośrednie informacje: 668 190 999.

Znakiem tego czekamy na Was. Wypowiadajcie się z odpowiednim przymróżeniem oczka w temacie humoremwpandemie.pl!

Biuro Turnieju

V TWS o LW 2020

 

V Ogólnopolski Turniej Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha 2020 „humoremwpandemie.pl”

22 czerwca – 26 września 2020 r.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Gwara Warszawska, Impresariat Artystyczny Sursum Artes.

Współpraca organizacyjna:

Muzeum Warszawskiej Pragi, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, Portal Warszawa.pl

Partnerzy Fundatorzy Nagród

Warsztat Brązowniczy – Metaloplastyka Państwa Darii i Jacka Pytlaków z Warszawy, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, PGE Narodowy, 1 Warszawska Brygada Pancerna, Hit Hotel Warszawa Praga,

Patroni medialni

Portal Warszawa.pl, Gazeta Południe, Ząbki24.pl,

 

Konkurencje

W piątej edycji Turnieju będą oceniane prezentacje internetowe w formie piosenek, monologów, skeczy oraz filmików internetowych, dotyczące tematu pokonywania humorem warunków pandemii. Nie będzie podziału nagród na konkurencje. Nagrody otrzymają prezentacje o największych potencjałach  humorystycznych.

Biuro Turnieju pracuje nad możliwością realizacji corocznej konkurencji freestylowej, którą chce przeprowadzić na żywo w internecie jako relację bezpośrednią w dniu finałowym Turnieju. O możliwości przeprowadzenia konkurencji będziemy informowali na stronie Turnieju.

 

Jury Turnieju

 • Przewodniczący jury: Cezary Domagała Dyr. Art. Teatru Rampa.
 • Krzysztof Jaślar – reżyser widowisk teatralnych i telewizyjnych, współtwórca Kabaretu Tey z Poznania.
 • Artur Andrus – dziennikarz, satyryk, poeta.

 

Nagrody Turnieju

Ze względu na warunki pandemii organizatorzy nie przewidują tradycyjnych nagród finansowych.  Nagrodami będą ufundowane przez Partnerów Turnieju nagrody branżowe.

 

Nagrody główne V edycji Turnieju.

 • Statuetka „Laur Wiecha” oraz czteroosobowe zaproszenie na mecz Polskiej Reprezentacji Narodowej w Piłce Nożnej. Nagrodę ufundował Warsztat Brązowniczy – Metaloplastyka Państwa Darii i Jacka Pytlaków z Warszawy oraz Stadion PGE Narodowy.
 • Nagroda za twórczość autorską w kwocie 2000 zł .Nagrodę ufundowało Stowarzyszenia Autorów ZAiKS
 • Nagroda Publiczności „Hulajnoga Wena” za największą ilość lajków. Nagrodę ufundowało Biuro Turnieju.
 • Nagroda „Złote Grabie Rekultywacza Folkloru Warszawskiego” za prezentację z użyciem gwary warszawskiej. Nagrodę funduje Stowarzyszenie Gwara Warszawska.
 • Nagroda „Złote Grabie Rekultywacza Folkloru Warszawskiego” za prezentację najbliższą twórczości Patrona Turnieju Stefana Wiecheckiego Wiecha. Nagrodę funduje Biuro Turnieju.

 

Nagrody Partnerów Turnieju:

 • Hit Hotel Warszawa Praga – weekend w Warszawie dla czterech osób.
 • 1 Warszawska Brygada Pancerna – zwiedzanie jednostki z nauką jazdy na czołgu, treningiem strzeleckim i żołnierską grochówką. Nagroda dla dwóch rodzin lub czteroosobowych grup.
 • Biuro Turnieju pracuje nad pozyskaniem kolejnych nagród od Partnerów Turnieju. Całkowitą listę nagród ustalimy do dnia 15 sierpnia 2020 r. Lista nagród będzie uzupełniana na bieżąco.

 

Przyjmowanie zgłoszeń od dnia 22 czerwca do 18 września 2020 r. Obowiązuje znajomość regulaminu oraz wypełnienie karty zgłoszenia wraz z formularzem ochrony danych osobowych – Rodo.

 

Zgłoszenia prezentacji przyjmuje Biuro Turnieju pod adresem mailowym:

twsolaurwiecha@gmail.com   Obowiązuje telefoniczne potwierdzenie wysłania zgłoszenia. Telefon Biura Turnieju: 668 190 999.

 

Życzymy wszystkim dobrej zabawy!

Biuro Turnieju.

 

ZAŁĄCZNIKI:

REGULAMIN TURNIEJU

KARTA ZGŁOSZENIA

PATRON I IDEA TURNIEJU

RODO

INFORMACJA O TURNIEJU

Informacje o Turnieju 2020 karta zgłoszenia VTWSoLW 2020 Patron i idea Turnieju Regulamin V TWS o LW 2020 na stronę internetową_ RODO klauzula V TWS o LW 2020

ORGANIZATORZY

 

WSPÓŁPRACA ORGANIZACYJNA:

PARTNERZY – FUNDATORZY NAGRÓD

Warsztat Brązowniczy – Metaloplastyka Państwa Darii i Jacka Pytlaków z Warszawy

 

PATRONI MEDIALNI: